Jak pracujemy

Nauka związana ze szkoleniem i wychowywaniem psów w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie. Biorąc udział w warsztatach i seminariach prowadzonych przez znakomitych fachowców z tej dziedziny, stale poszerzamy swoją wiedzę i umiejętności, aby móc sprostać najtrudniejszym nawet zaburzeniom zachowań. Stosowane przez nas techniki są oparte o najnowsze wyniki badań naukowych.

Każdy pupil posiada swój niepowtarzalny charakter i predyspozycje, dlatego dzięki szerokiemu spojrzeniu na pracę z psami, dopasowujemy metody treningu do Waszych potrzeb i możliwości. Spora część problemów z jakimi zwracacie się do nas o pomoc ma swój początek w życiu codziennym, dlatego zazwyczaj pracę rozpoczynamy od spotkania w Waszym domu. Miejsce, w którym pies spędza najwięcej czasu, w którym je, odpoczywa i bawi się ma bardzo duży wpływ na to jak zachowuje się w innych warunkach. Podczas takiego spotkania wspólnie dochodzimy do źródła problemu i układamy plan pracy. Omawiamy sposoby komunikacji z pupilem oraz to jakie działanie na niego ma spełnianie podstawowych potrzeb związanych z aktywnością fizyczną i umysłową, prawidłowa dieta, a także odpowiednie zarządzanie cennymi dla niego zasobami. Bardzo często już jedno takie spotkanie daje Wam solidny fundament do samodzielnej pracy i radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami.

W treningu bazujemy m.in. na wolnym wyborze psa, zarządzaniu cennymi dla niego zasobami oraz na tzw. kwadracie wzmocnień (jasno sygnalizując psu jakie zachowania będą dla niego najbardziej korzystne). Podstawowym narzędziem takiej pracy jest dla nas kliker, dzięki któremu trening jest szybki, skuteczny i precyzyjny. W ten sposób pies uczy się przewidywać konsekwencje swoich zachowań i zaczyna celowo oddziaływać na środowisko (oferując nam nowe zachowania), a nie tylko poddając się jego wpływom.