Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej edycji kursu zawodowego BEHAWIORYSTA, TRENER PSÓW!
Kurs powstał we współpracy z topowymi specjalistami z różnych dziedzin kynologii w Polsce. Nasza wyspecjalizowana kadra to możliwość poznania wielu ścieżek rozwoju w pracy behawiorysty i trenera psów. To także gwarancja bezpiecznych, wolnych od awersji i jednocześnie skutecznych metod pracy z psami.
W naszej opinii zawody behawiorysty i trenera psów są nierozłączne, dlatego wychodząc naprzeciw wysokim wymaganiom ludzi pragnących na co dzień pracować z psami, stworzyliśmy swój autorski program. Program, który mocno stawia na praktykę i realną pracę z klientem oraz, którego fundamentem jest aktualna wiedza naukowa oraz wieloletnie doświadczenie prowadzących.
Kurs trwa 10 miesięcy i w całości odbywa się w NAKAMA Centrum Szkolenia Psów w Pasikurowicach pod Wrocławiem. Składa się z 260 godzin wykładów (zarówno online jak i na miejscu), warsztatów i zajęć praktycznych (także realnej pracy z klientem). Skierowany jest do osób, które dopiero chcą rozpocząć pracę z psami, pracują z nimi na co dzień, oraz do osób, które chcą zwiększyć wiedzę dotyczącą treningu i wychowania psa.
Warunkiem uczestnictwa w kursie jest dobra sprawność fizyczna i posiadanie psa, który będzie brał czynny udział w zajęciach (wyjątkowe sytuacje rozpatrujemy indywidualnie).
Warunkiem ukończenia kursu jest obecność na 80 % zajęć, zaliczenie wszystkich prac domowych, oraz zdanie egzaminu teoretycznego i praktycznego.
Po ukończeniu kursu, każdy jego uczestnik będzie miał możliwość odbycia praktyk zawodowych u wybranego prowadzącego oraz otrzyma wsparcie podczas pracy z pierwszymi samodzielnymi klientami.
Nazywam się Paweł Matuszkiewicz, jestem założycielem wrocławskiego Centrum Szkolenia Psów NAKAMA oraz inicjatorem kursu zawodowego Trener psów, Behawiorysta NAKAMA. W języku japońskim NAKAMA (中間市 Nakama-shi) oznacza towarzysza, przyjaciela często tak bliskiego, jak członek rodziny. Nic więc dziwnego, że termin ten stał się inspiracją dla nazwy moich największych projektów 😉 Jestem pasjonatem pracy z psami i ludźmi w ujęciu holistycznym. Kładę duży nacisk na realizację psich potrzeb, zarówno tych niższego, jak i wyższego rzędu. Analizuję, rozkładam na części i buduję od nowa bezpieczne i zdrowe rutyny codzienne. Mocno skupiam się na komunikacji i wyznaję zasadę mówiącą, że “diabeł tkwi w szczegółach”. A wszystko to w celu budowania świadomej i zrównoważonej relacji opiekuna z psem oraz promowaniu wolnej od metod awersyjnych, a zarazem skutecznej pracy z psami. Jako osoba z ADHD oraz ze spektrum autyzmu “wysokofunkcjonującego”, mam nieco odmienne spojrzenie na świat oraz pracę zarówno z psem, jak i człowiekiem. Moją osobowość można podsumować jednym słowem – ŻYWIOŁ! Wszędzie mnie pełno, widzę dużo szczegółów, szybko się uczę, zapamiętuję, jeszcze szybciej analizuję i wyciągam wnioski. Jestem przy tym…
Nazywam się Paweł Matuszkiewicz, jestem założycielem wrocławskiego Centrum Szkolenia Psów NAKAMA oraz inicjatorem kursu zawodowego Trener psów, Behawiorysta NAKAMA. W języku japońskim NAKAMA (中間市 Nakama-shi) oznacza towarzysza, przyjaciela często tak bliskiego, jak członek rodziny. Nic więc dziwnego, że termin ten stał się inspiracją dla nazwy moich największych projektów 😉
Jestem pasjonatem pracy z psami i ludźmi w ujęciu holistycznym. Kładę duży nacisk na realizację psich potrzeb, zarówno tych niższego, jak i wyższego rzędu. Analizuję, rozkładam na części i buduję od nowa bezpieczne i zdrowe rutyny codzienne. Mocno skupiam się na komunikacji i wyznaję zasadę mówiącą, że “diabeł tkwi w szczegółach”. A wszystko to w celu budowania świadomej i zrównoważonej relacji opiekuna z psem oraz promowaniu wolnej od metod awersyjnych, a zarazem skutecznej pracy z psami.
Jako osoba z ADHD oraz ze spektrum autyzmu “wysokofunkcjonującego”, mam nieco odmienne spojrzenie na świat oraz pracę zarówno z psem, jak i człowiekiem. Moją osobowość można podsumować jednym słowem – ŻYWIOŁ! Wszędzie mnie pełno, widzę dużo szczegółów, szybko się uczę, zapamiętuję, jeszcze szybciej analizuję i wyciągam wnioski. Jestem przy tym bardzo komunikatywny, a moja głowa wciąż pęka od pomysłów.
Zawodowo zajmuję się terapią behawioralną, treningiem psów pod kątem posłuszeństwa ogólnego, a także różnych dyscyplin sportowych – m.in. Rally Obedience oraz Nosework. Moi kursanci stale zajmują czołowe lokaty w ogólnopolskich zawodach. Od wielu lat stale podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych kursach i seminariach oraz poznając fantastycznych ludzi z psiego świata. Dzięki współpracy z różnymi specjalistami z branży, a także pracy z wieloma trudnymi i wymagającymi przypadkami, ciągle doskonalę swoje umiejętności praktyczne i mam opinię człowieka do zadań specjalnych. Najlepiej odnajduję się w pracy z owczarkami, psami pasterskimi, wysoko pobudliwymi i reaktywnymi. Taka mieszanka wiedzy i praktyki daje gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności stosowanych przeze mnie metod.
Moje główne kwalifikacje:
Prywatnie jestem przewodnikiem trzech adoptowanych psiaków o dość skrajnych temperamentach. Flokiego i Nami – pary w typie malinois, pełnych inicjatywy, niezmordowanych, o delikatności czołgu oraz Czakry – delikatnej jak motyl, szybkiej i nadzwyczaj bystrej kundelki. Na co dzień największą frajdę daje nam Nosework i Rally Obedience.
Ponadto fascynuje mnie kultura japońska (zwłaszcza manga, anime i kulinaria), czytam literaturę fantasy i gram w turową grę strategiczną Heroes of Might and Magic 😀. Wolne chwile staram się spędzać w kuchni, gotując potrawy z różnych stron świata moim bliskim.
HAU! Nazywam się Karolina Han Hau i idąc za pasją oraz głosem serca, w 2014 roku ukończyłam profesjonalny kurs ‘Treser psów- Zoopsycholog’, w Centrum Kształcenia SILVA LUPUS, zdobywając tym samym zaświadczenie MEN o możliwości wykonywania zawodu. Blisko półtora roku pracy z psami i obcowanie z ludźmi dzielącymi moją pasję, zmieniło moje życie i utwierdziło w przekonaniu, że to jest właśnie to, co pragnę robić. W 2015 roku w Gdyni założyłam swoją szkołę, Kraina Petopii Rozumna praca z psem, nieustannie jednak podnosząc swoje kwalifikacje i czerpiąc wiedzę od najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach, zarówno w kraju jak i za granicą. Zwłaszcza w temacie psiej komunikacji, która niezmiennie mnie fascynuje i nie przestaje zadziwiać i jest to główne narzędzie w mojej pracy po dziś dzień. Obecnie prowadzę konsultacje indywidualne, spacery socjalizacyjne, tropienie, warsztaty tematyczne oraz zajęcia na kursach trenerskich a moimi najlepszymi nauczycielami są… psy oraz ich opiekunowie. W swojej codziennej praktyce kieruję się podstawową zasadą, jaka jest praca bez przemocy i skupiam się przede wszystkim na budowaniu relacji opartej na zrozumieniu, szacunku, poczuciu bezpieczeństwa i wzajemnym…
HAU! Nazywam się Karolina Han Hau i idąc za pasją oraz głosem serca, w 2014 roku ukończyłam profesjonalny kurs ‘Treser psów- Zoopsycholog’, w Centrum Kształcenia SILVA LUPUS, zdobywając tym samym zaświadczenie MEN o możliwości wykonywania zawodu. Blisko półtora roku pracy z psami i obcowanie z ludźmi dzielącymi moją pasję, zmieniło moje życie i utwierdziło w przekonaniu, że to jest właśnie to, co pragnę robić.
W 2015 roku w Gdyni założyłam swoją szkołę, Kraina Petopii Rozumna praca z psem, nieustannie jednak podnosząc swoje kwalifikacje i czerpiąc wiedzę od najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach, zarówno w kraju jak i za granicą. Zwłaszcza w temacie psiej komunikacji, która niezmiennie mnie fascynuje i nie przestaje zadziwiać i jest to główne narzędzie w mojej pracy po dziś dzień.
Obecnie prowadzę konsultacje indywidualne, spacery socjalizacyjne, tropienie, warsztaty tematyczne oraz zajęcia na kursach trenerskich a moimi najlepszymi nauczycielami są… psy oraz ich opiekunowie.
W swojej codziennej praktyce kieruję się podstawową zasadą, jaka jest praca bez przemocy i skupiam się przede wszystkim na budowaniu relacji opartej na zrozumieniu, szacunku, poczuciu bezpieczeństwa i wzajemnym zaufaniu między psem i opiekunem. Koncentruję się na rozwijaniu umiejętności oraz kompetencji psa, uwzględniając jego emocje, dając mu, na tyle na ile to możliwe, poczucie kontroli nad tym co się wokół dzieje oraz przestrzeń, której potrzebuje. Chcę by opiekun był świadomym przewodnikiem, zrozumiał swojego psa i zagłębił się w proces psio-ludzkiej komunikacji, nauczył mądrze i świadomie zarządzać sytuacją ale też stawiał granice, jeśli tego wymagają okoliczności.
Moje dodatkowe kwalifikacje:
Prywatnie jestem miłośniczką molosów oraz terierów typu bull, a tym samym, po śmierci najcudowniejszego psa rasy Cane Corso – Oriona, opiekunką dwóch prążkowanych adopciaków TTB: Runy i Mojry.
Jestem też byłą zawodniczką i miłośniczką pływania. Kilka lat uprawiania tej dyscypliny sportowej ukształtowało mnie jako osobę pracowitą i wytrwale dążącą do celu. Niegdyś byłam szczerym do bólu introwertykiem, jednak praca z psami nauczyła mnie otwartości i miłości – także do ludzi. Choć nie ukrywam, że wciąż cenię sobie ciszę i spokój a nic tak nie ładuje moich baterii jak chodzenie boso po trawie, wędrówki z psami po leśnych bezdrożach, kąpiel w jeziorze o zachodzie słońca oraz medytacja przy ognisku. Choć kocham Gdynię, najlepiej odpoczywam z dala od zgiełku miasta i tłumu turystów, gdzie ja i moje psy mamy swoją małą krainę szczęśliwości.
https://www.facebook.com/krainapetopii
https://kraina-petopii.pl/
Nazywam się Martyna Woszczyło i specjalizuję się w medycynie behawioralnej psów i kotów. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, a swoją wiedzę poszerzałam nie tylko podczas kursu dyplomowego w Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) i kursu PAT (Professional Animal Trainer), ale również uczestnicząc w licznych konferencjach, webinarach oraz odbywając zagraniczne staże specjalistyczne. Aktualnie kończę studia doktoranckie na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Moje badania naukowe koncentrują się wokół zagadnień komunikacji semiochemicznej, stresu i instynktu u psów. Dzięki członkostwu w organizacjach takich jak Stowarzyszenie Behawiorystów i Trenerów COAPE, European Society of Veterinary Clinical Ethology oraz Practical Animal Welfare Science (PAWS) pozostaję na bieżąco z najnowszymi trendami i badaniami w swojej dziedzinie. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczną opiekę nad zwierzętami, założyłam gabinet weterynaryjny medycyny behawioralnej PET IDEA we Wrocławiu, oferujący kompleksową pomoc w zakresie problemów behawioralnych zwierząt. Na co dzień nie tylko praktykuję jako behawiorysta, ale także z ogromną pasją dzielę się swoją wiedzą w roli edukatora. Moje prace naukowe i popularnonaukowe dotyczące zachowania zwierząt zdobyły uznanie w środowisku, a jako prelegentka na…
Nazywam się Martyna Woszczyło i specjalizuję się w medycynie behawioralnej psów i kotów. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, a swoją wiedzę poszerzałam nie tylko podczas kursu dyplomowego w Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) i kursu PAT (Professional Animal Trainer), ale również uczestnicząc w licznych konferencjach, webinarach oraz odbywając zagraniczne staże specjalistyczne. Aktualnie kończę studia doktoranckie na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu.
Moje badania naukowe koncentrują się wokół zagadnień komunikacji semiochemicznej, stresu i instynktu u psów. Dzięki członkostwu w organizacjach takich jak Stowarzyszenie Behawiorystów i Trenerów COAPE, European Society of Veterinary Clinical Ethology oraz Practical Animal Welfare Science (PAWS) pozostaję na bieżąco z najnowszymi trendami i badaniami w swojej dziedzinie.
W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczną opiekę nad zwierzętami, założyłam gabinet weterynaryjny medycyny behawioralnej PET IDEA we Wrocławiu, oferujący kompleksową pomoc w zakresie problemów behawioralnych zwierząt.
Na co dzień nie tylko praktykuję jako behawiorysta, ale także z ogromną pasją dzielę się swoją wiedzą w roli edukatora. Moje prace naukowe i popularnonaukowe dotyczące zachowania zwierząt zdobyły uznanie w środowisku, a jako prelegentka na konferencjach poświęconych behawiorystyce wzbudzam ogromne zainteresowanie. Jestem także mentorem dla przyszłych behawiorystów, lekarzy weterynarii i trenerów, przekazując im swoje doświadczenia i wskazówki w dziedzinie medycyny behawioralnej. W centrum moich działań zawsze znajduje się dobro zwierząt oraz ich opiekunów, dążąc do poprawy jakości ich wspólnego życia.
W życiu prywatnym jestem opiekunką 12 – letniego psa rasy border collie o imieniu Lunar oraz dwóch kotów – Mary i Bonda. Mara ma 8 lat, a Bondziorno to roczna zadziora 😉 Lubuję się także w dobrej muzyce oraz grach strategicznych i survivalowych. Słucham metalu, rocka, jazzu, bluesa, folku, kończąc zakres na poezji śpiewanej, muzyce chórowej i klasycznej (zakłopotanie). W wolnych chwilach relaksuję się blisko natury, ceniąc spokój nad wodą czy przy ognisku.
Nazywam się Marita Stęposz. Jestem z wykształcenia psycholożką, psychoterapeutą w trakcie certyfikacji w nurcie Terapii Skoncentrowanej na rozwiązaniach w Szkole psychoterapeutycznej Bodynamic Somatic Development. Moją pasją jest rozwój, poszukiwanie nowych dróg, doświadczanie nowych rzeczy. Łączę w swojej pracy: ciało, umysł i komunikację (serce). Jestem pasjonatką psich i ludzkich emocji. Poszukuję w świecie balansu między prędkością a zatrzymaniem, między byciem a robieniem. Od dłuższego już czasu zgłębiam tematy regulacji i koregulacji w życiu ze zwierzętami. W swojej pracy łączę najnowszą wiedzę psychosomatyczną, neurobiologiczną i etologiczną. Fascynuje mnie temat naszych stanów emocjonalnych i układu nerwowego, jego regulacji i tego jak ta regulacja przekłada się na zachowanie naszych psów. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę, szkolę się, studiuję, praktykuję, doświadczam i odkrywam możliwości jakie daje nam świat i życie razem z naszymi cudownymi czworonogami. Jestem zakochana w swoich psich towarzyszach Effy i Runku. W powolnych spacerach, leżeniu na hamaku i podróżowaniu do różnych zakątków świata, lasu, łąki. Uwielbiam również na nowo odkrywać stare drogi, w okolicy w której mieszkam – znajdując miejsca, gdzie mogę powiesić hamak, wyciągnąć książkę i po…
Nazywam się Marita Stęposz. Jestem z wykształcenia psycholożką, psychoterapeutą
w trakcie certyfikacji w nurcie Terapii Skoncentrowanej na rozwiązaniach w Szkole
psychoterapeutycznej Bodynamic Somatic Development. Moją pasją jest rozwój,
poszukiwanie nowych dróg, doświadczanie nowych rzeczy. Łączę w swojej pracy: ciało, umysł i komunikację (serce).
Jestem pasjonatką psich i ludzkich emocji. Poszukuję w świecie balansu między
prędkością a zatrzymaniem, między byciem a robieniem. Od dłuższego już czasu
zgłębiam tematy regulacji i koregulacji w życiu ze zwierzętami. W swojej pracy łączę
najnowszą wiedzę psychosomatyczną, neurobiologiczną i etologiczną. Fascynuje
mnie temat naszych stanów emocjonalnych i układu nerwowego, jego regulacji i
tego jak ta regulacja przekłada się na zachowanie naszych psów. Nieustannie
poszerzam swoją wiedzę, szkolę się, studiuję, praktykuję, doświadczam i odkrywam
możliwości jakie daje nam świat i życie razem z naszymi cudownymi czworonogami.
Jestem zakochana w swoich psich towarzyszach Effy i Runku. W powolnych
spacerach, leżeniu na hamaku i podróżowaniu do różnych zakątków świata, lasu, łąki.
Uwielbiam również na nowo odkrywać stare drogi, w okolicy w której mieszkam –
znajdując miejsca, gdzie mogę powiesić hamak, wyciągnąć książkę i po prostu być.
Założyłam szkołę Black Nose Knows z miłości do pieskości. Przyświeca mi idea
szerzenia wiedzy i wyciągania z ludzi i psów tego co najlepsze.
Niektóre z ukończonych szkoleń:
Poza szeroką koncepcją psiej psychiki, komunikacji i psychosomatyki w ujęciu
psychoterapeutycznym, jestem również nauczycielką i tłumaczką języka migowego.
Nazywam się Marta Haręża i jestem trenerem dogfrisbee, sędzią USDDN, zoofizjoterapeutą, technikiem weterynarii, instruktorem dog fitness oraz właścicielką firmy Hopsa Swoją przygodę z psami rozpoczęłam w roku 2006 od stania się przewodniczką border collie imieniem Figa. Od 2007 r uczestniczę w zawodach sportowych jako zawodnik oraz sędzia USDDN posiadając możliwie najwyższy, 4 poziom sędziowski, a od 2010 r uczę ludzi i ich psy dogfrisbee. Można powiedzieć, że już pół swojego życia przeżyłam wśród psów sportowych W roku 2020 ukończyłam Studium Fizjoterapii Zwierząt w Warszawie a następnie Kurs Instruktora Fitness dla psów. Jak tylko mam możliwość korzystam ze szkoleń uzupełniających z zakresu zoofizjoterapii zwierząt. Aktualnie spełniłam marzenie działania kompleksowo w zakresie psiego sportu – od przygotowania motorycznego psa do wysiłku fizycznego po docelowy trening sportowy oraz opiekę fizjoterapeutyczną. Moje sportowe osiągnięcia: 3 miejsce w Open Freestyle na Mistrzostwach Polski w Warszawie oraz kwalifikacja na PIDC w USA w 2010 r. 3 miejsce w Open Freestyle we Wrocławiu oraz kwalifikacja na mistrzostwa świata USDDN w USA w 2014 r 2 Vice Mistrz Czech The Quadruped Woman 2020…
Nazywam się Marta Haręża i jestem trenerem dogfrisbee, sędzią USDDN, zoofizjoterapeutą, technikiem weterynarii, instruktorem dog fitness oraz właścicielką firmy Hopsa
Swoją przygodę z psami rozpoczęłam w roku 2006 od stania się przewodniczką border collie imieniem Figa. Od 2007 r uczestniczę w zawodach sportowych jako zawodnik oraz sędzia USDDN posiadając możliwie najwyższy, 4 poziom sędziowski, a od 2010 r uczę ludzi i ich psy dogfrisbee. Można powiedzieć, że już pół swojego życia przeżyłam wśród psów sportowych
W roku 2020 ukończyłam Studium Fizjoterapii Zwierząt w Warszawie a następnie Kurs Instruktora Fitness dla psów. Jak tylko mam możliwość korzystam ze szkoleń uzupełniających z zakresu zoofizjoterapii zwierząt. Aktualnie spełniłam marzenie działania kompleksowo w zakresie psiego sportu – od przygotowania motorycznego psa do wysiłku fizycznego po docelowy trening sportowy oraz opiekę fizjoterapeutyczną.
Moje sportowe osiągnięcia:
Prywatnie jestem właścicielką 3 psów – 2 mixów sportowych oraz jednego border collie Oprócz psów sportowych które pochłaniają większość mojego życia czerpię wielką radość z podróżowania. Wolny czas poświęcam na oglądaniu vlogów podróżniczych, poszukiwaniu tanich lotów oraz planowaniu wycieczek. Znajomi często korzystają z mojej pomocy w temacie planowania urlopów Aktualnie zgłębiam również tajniki budownictwa kończąc budowę domu. Moim marzeniem jest móc rozciągnąć dobę by mieć możliwość spożytkowania swojej energii również w innych ciekawych projektach
https://www.facebook.com/profile.php?id=100078935913603
https://discdogswroclaw.weebly.com/
Nazywam się Magdalena Łęczycka Mrzygłód. Świat zwierząt fascynował mnie od wczesnego dzieciństwa, naturalnym wyborem były więc studia zootechniczne, które ukończyłam obroną pracy magisterskiej o szkoleniu psów. Aktualnie jestem instruktorką obedience (sportowego posłuszeństwa), behawiorystą i trenerką psiego fitnessu. Uwielbiam dzielić się swoja wiedzą i doświadczeniem z psimi opiekunami – dlatego piszę książki (“Jak to ugryźć? Czyli pies w domu” ,“Na psa urok. Proste rozwiązania trudnych problemów” i “Szczeniak. Wychowanie w bliskości”), prowadzę kanał na yt oraz bloga. W Toruniu znajduje się moja stacjonarna szkoła “Ogarnij Go”, gdzie staram się zarażać psich opiekunów pasją do pracy ze swoimi czworonogami, ciekawością do odkrywania emocji, świadomego treningu. Prowadzę również kursy (Instruktor Obedience, Trener Psów), organizuję zawody i warsztaty. W swojej pracy staram się łączyć wiele nurtów, czerpać z różnych dziedzin – komunikacji, nowoczesnej wiedzy o tym, jak uczą się psy, psich sportów i behawioryzmu. Od 2007 roku startuję w zawodach – szczególnie Obedience, ale również Nosework. Zawody są dla mnie swoistym supervisorem moich umiejętności, współpracy z psem na najwyższym możliwym poziomie. Fascynuje mnie holistyczne podejście do psów – od…
Nazywam się Magdalena Łęczycka Mrzygłód. Świat zwierząt fascynował mnie od wczesnego dzieciństwa, naturalnym wyborem były więc studia zootechniczne, które ukończyłam obroną pracy magisterskiej o szkoleniu psów.
Aktualnie jestem instruktorką obedience (sportowego posłuszeństwa), behawiorystą i trenerką psiego fitnessu. Uwielbiam dzielić się swoja wiedzą i doświadczeniem z psimi opiekunami – dlatego piszę książki (“Jak to ugryźć? Czyli pies w domu” ,“Na psa urok. Proste rozwiązania trudnych problemów” i “Szczeniak. Wychowanie w bliskości”), prowadzę kanał na yt oraz bloga. W Toruniu znajduje się moja stacjonarna szkoła “Ogarnij Go”, gdzie staram się zarażać psich opiekunów pasją do pracy ze swoimi czworonogami, ciekawością do odkrywania emocji, świadomego treningu. Prowadzę również kursy (Instruktor Obedience, Trener Psów), organizuję zawody i warsztaty.
W swojej pracy staram się łączyć wiele nurtów, czerpać z różnych dziedzin – komunikacji, nowoczesnej wiedzy o tym, jak uczą się psy, psich sportów i behawioryzmu. Od 2007 roku startuję w zawodach – szczególnie Obedience, ale również Nosework. Zawody są dla mnie swoistym supervisorem moich umiejętności, współpracy z psem na najwyższym możliwym poziomie.
Fascynuje mnie holistyczne podejście do psów – od diety poprzez przygotowanie emocjonalne, wypracowywanie zachowań, budowanie zaufania, aż do tworzenia głębokiej więzi. Wciąż się doszkalam – jeżdżąc do najlepszych trenerów na świecie.
Moimi największymi nauczycielami są moje 4 sportowe psy – już nieżyjący owczarek belgijski Kaj, który odszedł w wieku 16 lat, Zuko (australian kelpie, lat 12), oraz dwa border collie: Wei (9 lat) oraz Deethra (2 lata). Z Zuko i Weiem byłam częścią drużyny na Mistrzostwach Świata Obedience (Włochy, Rosja, Hiszpania).
Na co dzień jestem mamą 5 letniej Marceliny i szczęśliwą żoną. Uwielbiam zgłębiać wiedzę na temat produktywności, samorozwoju, duchowości i… diety. W wolnych chwilach trenuję bieganie i jazdę konną. Oczywiście w towarzystwie psów.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100064142950299
https://ogarnij-go.pl/
Nazywam się Michał Sikora i jestem absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku prawo. Ukończyłem studia doktoranckie nauk prawnych. Po ukończeniu aplikacji adwokackiej zostałem wpisany na listę adwokatów Okręgowej Izby Adwokackiej we Wrocławiu. Prowadziłem szkolenia z zakresu prawa, kultury i etykiety biznesowej Chin oraz zajęcia z zakresu prawa karnego materialnego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Aktualnie prowadzę zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Gdańskim. Posiadam wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu klientów przed sądami gospodarczymi, cywilnymi i karnymi, a także organami administracji publicznej. Prowadzę też stałą obsługę prawną spółek prawa handlowego z chińskim kapitałem oraz inwestycje obywateli Chin na terytorium RP z różnych branż, w tym handlowej oraz obrotu nieruchomościami. Doradzam również w zakresie rejestracji i prowadzenia działalności gospodarczej przez polskie spółki kapitałowe na rynku chińskim. Jako prawnik zostałem wyróżniony wieloma stypendiami w tym m. in. dla najlepszych studentów i doktorantów a także nagrodami w tym m.in. nagrodą Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra Dziennika Gazety Prawnej i Wydawnictwa Wolters Kluwer. Prywatnie jestem przewodnikiem charakternego seniora Misia – kundelka w typie Corgi, miłośnikiem…
Nazywam się Michał Sikora i jestem absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku prawo. Ukończyłem studia doktoranckie nauk prawnych. Po ukończeniu aplikacji adwokackiej zostałem wpisany na listę adwokatów Okręgowej Izby Adwokackiej we Wrocławiu.
Prowadziłem szkolenia z zakresu prawa, kultury i etykiety biznesowej Chin oraz zajęcia z zakresu prawa karnego materialnego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Aktualnie prowadzę zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Gdańskim. Posiadam wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu klientów przed sądami gospodarczymi, cywilnymi i karnymi, a także organami administracji publicznej. Prowadzę też stałą obsługę prawną spółek prawa handlowego z chińskim kapitałem oraz inwestycje obywateli Chin na terytorium RP z różnych branż, w tym handlowej oraz obrotu nieruchomościami. Doradzam również w zakresie rejestracji i prowadzenia działalności gospodarczej przez polskie spółki kapitałowe na rynku chińskim. Jako prawnik zostałem wyróżniony wieloma stypendiami w tym m. in. dla najlepszych studentów i doktorantów a także nagrodami w tym m.in. nagrodą Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra Dziennika Gazety Prawnej i Wydawnictwa Wolters Kluwer.
Prywatnie jestem przewodnikiem charakternego seniora Misia – kundelka w typie Corgi, miłośnikiem koszykówki oraz kultury i kuchni chińskiej. W ramach swoich zainteresowań naukowych zajmuję się prawem karnym oraz prawem Chińskiej Republiki Ludowej. Jestem też nauczycielem akademickim z zamiłowania.
Cena całego kursu to 9 999 zł
Istnieje możliwość płatności w ratach 4 x 2 750 zł
UWAGA promocja! Przy zgłoszeniu do 29.09.2023 r cena kursu to 8 999 zł
W cenę wliczone są:
Zapisy drogą mailową na adres: pawel@nakama.pl
W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 792 369 262